Kronika Szkoły Podstawowej

rok szkolny 2022/2023

 

KOZIENICE 2022

     Powoli tradycją staje się, że drużyna dziewcząt z Międzyborowa rozpoczyna poważne granie od turnieju w Kozienicach. Rozgrywki, które trwają od piątku do niedzieli są pod patronatem burmistrza miasta Kozienice. Turniej rozgrywany jest w ramach Dnia Energetyka – pożegnanie lata. W tym roku nasz klub reprezentowały dwie ekipy. Pierwszy zespół wystąpił w składzie Antonia Lasota, Maja Zawadzka, Martyna Zając, Pola Pyszczak, Julia Pyszczak, Olga Kowalczyk, Natalia Wasilewska, Wiktoria Trafisz, Gabriela Iżycka oraz Emilia Lefelt. Drugi zespół składał się z zawodniczek urodzonych w 2010 roku czyli dwa lata młodsze niż kategoria w której był rozgrywany turniej. Dla tej ekipy cele na turniej była integracja oraz podpatrywanie jak wygląda „duża” siatkówka. Dziewczyny na co dzień grają jeszcze w rozgrywkach mini piłki siatkowej a dokładnie w kategorii czwórek. To też nie dziwi fakt  że dziewczyny zajęły ostatnie dwunaste miejsce. Dziewczyny mimo młodszego wieku mogą pochwalić jednym wygranym spotkanie z ekipą Sęp Żelechów. Drugi zespół zagrał w składzie Zuzanna Lasota, Pola Kwietniewska, Natasza Kącka, Nadia Dobrosz, Wiktoria Belta, Wiktoria Kowalczyk, Jagna Mikłasz, Kaja Pieczarko oraz Martyna Kubicka.

Pierwszy zespół z Międzyborowa po bardzo dobrym początku turnieju miał realną szansę na wysoką lokatę. Mimo że medal był na wyciągnięcie ręki to zawodniczki z Międzyborowa pozwoliły sobie na dekoncentracje w najgorszym możliwym momencie. Spotkanie z KKS Kozienice, które musiały wygrać niestety przegrały mimo, że w pierwszym secie nie dały większych szans przeciwniczkom. Niestety kolejna partia została przegrana przez nasz zespół z kretesem co spowodowało odpadnięcie z walki o medale. Finalnie nasz zespół zajął dopiero siódme miejsce co jest sporym rozczarowaniem. Jednak trener i zawodniczki mają nadzieję że to był wypadek przy pracy i następne turnieje pójdą nam zdecydowanie lepiej.

Na koniec turnieju trenerzy zdecydowali się przyznać nagrody dla najlepszych zawodniczek. Wśród wyróżnionych nie zabrakło reprezentantek Międzyborowa. Wyróżnienia otrzymała Olga Kowalczyk oraz Natasza Kącka.

Klasyfikacja końcowa:

1. MUKS Krótka Mysiadło  

2. UKS Jedynka Kozienice

3. Akademia Siatkówki T.Wójtowicza

4. UKS Lesznowola I

5. KKS Kozinice

6. UKS Lesznowola II

7. LKS Wrzos Międzyborów

8. Olimp Mińsk Mazowiecki

9. KS Sęp Żelechów

10. UKS Orlęta Raszyn

11. UKS Beta Pionki

12. LKS Wrzos II Międzyborów

Dyplom Wrzos I

Dyplom Wrzos II

 
Copyright © 2010-2022 ZSP w Międzyborowie