Kronika Szkoły Podstawowej

rok szkolny 2022/2023

 

APEL Z OKAZJI 104. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI - KLASY 4 - 8

     Dnia 8 listopada 2022 roku w godzinach porannych w Szkole Podstawowej im. Józefa Jagielskiego w Międzyborowie, odbył się apel z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, który został przygotowany przez uczniów klasy 8d i członków chóru szkolnego „Fermata” pod kierownictwem wychowawcy i nauczyciela historii - Pana Łukasza Frączka oraz nauczycielki muzyki i prowadzącej chóru - Pani Iwony Maciejewskiej.

     Spotkanie rozpoczęło uroczyste wprowadzenie sztandaru szkoły oraz odśpiewanie Hymnu Narodowego. Młodzi artyści w piękny sposób za pomocą nie tylko zwykłych, prostych słów, ale również wierszy i pieśni opowiedzieli o tym jak długo zajęło Polakom żyjącym przed wiekami odzyskanie niepodległości – czegoś o co trzeba zabiegać, walczyć nawet jeśli będzie trzeba poświęcić swoje życie gdyż nie jest nam ona dana na zawsze. Uczniowie zwracali się także z prośbą do osób starszych o pomoc w zrozumieniu tego słowa. Oddali hołd tym, którzy przez lata zabiegali o naszą wolność i obiecali pamiętać o nich i o ich niezłomnej walce i wierze w zwycięstwo. Przedstawienie uzupełniały też tematyczne dekoracje przygotowane przez nauczycielkę plastyki – Panią Katarzynę Suchecką - Węgier. Pod koniec występu uczniowie wypuścili przez okno znak pokoju – białego gołębia. Po zakończeniu apelu głos zabrał Pan dyrektor – Dariusz Grabowski. Następnie sztandar został odprowadzony do izby tradycji i apel został oficjalnie zakończony gromkimi brawami.

     Przedstawienie było okazją, aby w przyjemny i prosty sposób dowiedzieć się więcej o historii Polski. Szczególną wartość edukacyjną apel miał dla uczniów klas młodszych ale i nauczycieli, którzy słuchali z zainteresowaniem.

Joanna Niewiadomska 8d

 

 
Copyright © 2010-2022 ZSP w Międzyborowie