Kronika Szkoły Podstawowej

rok szkolny 2022/2023

 

ŚLUBUJEMY! - UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

     Tradycją naszej szkoły jest to, że najmłodsi uczniowie w  październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość jaką jest Pasowanie na ucznia pierwszej klasy

Świąteczny strój galowy dzieci, dekoracja sali, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

     W czwartek, 13 października 2022r. w sali gimnastycznej przejęci pierwszoklasiści w obecności swoich najbliższych rozpoczęli uroczystość występem artystycznym, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.

     Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali:  być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

     Po złożeniu ślubowania każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez dyrektora szkoły, p. Dariusza Grabowskiego.

     Nie obyło się też bez upominków ufundowanych przez Radę Rodziców. Każde dziecko otrzymało książkę oraz kuferek ze słodką  niespodzianką w środku.

Uroczystość przygotowali uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami:

1a-  p. Elżbietą Bałagulską i p. Magdaleną Janowczyk

1b-  p. Ewą Rosińską

1c-   p. Magdaleną Jankowską

1d-  p. Izabelą Kuberską i p. Tamarą Kruk

1e-  p. Hanną Dłutowską- Osik

W części artystycznej wzięli  także udział uczniowie klas 4: Wiktoria Łuczak i Maja Myka, Magdalena Zając i Antoni Wachowicz.

     Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.

Rodzicom natomiast gratulujemy wspaniałych pociech!

                                                                                                                    

Izabela Kuberska

 

 
Copyright © 2010-2022 ZSP w Międzyborowie