Kronika Szkoły Podstawowej

rok szkolny 2022/2023

 

WYCIECZKA DO WARSZAWY - KLASY 1C, 1D, 1E

     Dnia 17 października 2022r. dzieci z klas 1c, 1d i 1e wraz z wychowawczyniami: p. Magdaleną Jankowską, p. Izabelą Kuberską oraz p. Hanną Dłutowską-Osik uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Jako cel wyprawy obrano Manufakturę Czekolady oraz Salę Zabaw Kolorado.

     W Manufakturze Czekolady dzieci zapoznały się z całym procesem produkcyjnym czekolady, począwszy od ziarenka kakaowca na tabliczce tego słodkiego wyrobu kończąc. Następnie uczestniczyły w warsztatach, podczas których samodzielnie zaprojektowały i wykonały tabliczkę czekolady. Udział w warsztatach zakończył się  zapakowaniem przygotowanej czekolady w indywidualnie wybrane przez każdego uczestnika opakowanie i zabraniem  jej do domu.

     Będąc w tym niecodziennym miejscu dzieci miały także możliwość degustacji gorącej czekolady i ziarna kakao. Po warsztatach każdy mały twórca otrzymał na pamiątkę dyplom Młodszego Czekoladnika.

     Wszystkie dzieci, bez względu na szerokość geograficzną, kochają dynamiczną, nieskrępowaną zabawę, najlepiej w kolorowym, przyjaznym i pełnym atrakcji otoczeniu.

     Dlatego, posiliwszy ciało płynną czekoladą, szybko udaliśmy się w miejsce, które spełniało powyższe warunki i gdzie łatwo można było „zbić” nadprogramowe kalorie. Tym miejscem była Sala Zabaw Kolorado. Dzieci wyśmienicie bawiły się korzystając z wielu atrakcji typu: zjeżdżalnie, baseny z kulkami, ścianki wspinaczkowe, labirynty, wystrzałowe armatki, beczko-wirówki piłeczkowe, stół kreatywny i ... długo by jeszcze wymieniać. Zabawom nie było końca, a czas - podejrzanie szybko płynął.

     Zmęczeni wróciliśmy do Międzyborowa.

     Uśmiechy na twarzach dzieci były najlepszym dowodem na to, że wycieczkę należy zaliczyć do udanych.

Izabela Kuberska

 
Copyright © 2010-2022 ZSP w Międzyborowie