Kronika Szkoły Podstawowej

rok szkolny 2022/2023

 

MAŁA, ALE JEDNOCZEŚNIE DUŻA PRZYGODA. WYCIECZKA KLAS 5. DO CK W  ŻYRARDOWIE

     30 września klasy 5. wyruszyły na wycieczkę do Centrum Kultury w Żyrardowie, aby uczestniczyć w lekcji o efektach specjalnych i obejrzeć film Wilczy gang.

     Dowiedzieliśmy się m.in. jak powstaje sztuczny śnieg. Nawet nie przyszło mi do głowy, że jest zrobiony z papieru! W innej scenie – kiedy jakiś pan wchodził w bombki i się pokaleczył – okazywało się, że nic mu nie jest, ponieważ bombka była wykonana z cukru. Co jeszcze się okazało? Otóż postaci, które w filmie są przedstawiane jako olbrzymy, w rzeczywistości to zwykli ludzie. Natomiast rolą kamerzysty jest ukazanie aktora większego niż jest, by widzowie mogli go odbierać jako wielkoluda. Te i inne ciekawostki nauczyły nas, czym są efekty specjalne wykorzystywane na ekranach kin czy w telewizji.

     Całość dopełnił film pt. Wilczy gang opowiadający o chłopcu, który posiadał magiczne moce. Dzięki nim rozpoczął naukę w prestiżowej szkole magii. Tam wspólnie z wróżką i wilkiem stworzył wilczy gang, aby uratować istnienie miasta, w którym mieszkają magiczne wróżki, czarownice, trolle i wampiry.

     Wycieczka była naprawdę udana. Dzięki lekcji w kinie zaspokoiłam swoją filmową ciekawość. Natomiast film, mimo dreszczyku emocji, był interesujący i ekscytujący. Z niecierpliwością czekam na kolejne propozycje wyjazdów.

Martyna Soból Va

 
Copyright © 2010-2022 ZSP w Międzyborowie